KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12746060
nr 1274 6060
Georg Suttner
(1922-2014), Sverige
Oljemålning, "Skildring av ljus och vind", signerad. Olja på duk, 52x45 cm
Georg Suttner, svensk bildkonstnär född 1922, död 2014.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 9 september 2019
kl 19:04:00
1.000 kr
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
1.200 kr
1.400 kr